V Pačlavicích proběhlo slavnostní otevření nové budovy sociálních služeb

  • vyvěšeno: 23. září 2017, Sobota

Den otevřených dveří a slavnostní otevření nové budovy sociálních služeb v Pačlavicích 22. září 2017

Nové prostory vznikly rekonstrukcí a přístavbou bývalého hospodářského objektu. Vybudována zde byla kuchyně s jídelnou a jedno ubytovací oddělení, které bude mít kapacitu 22 lůžek a bude sloužit jako Domov se zvláštním režimem. Investorem akce za 24,7 milionu korun byla obec Pačlavice, finančně se podílel také Zlínský kraj, který přispěl 3 miliony korun. Slavnostní otevření si tak nenechala ujít ani radní Zlínského kraje pro sociální věci, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová.
 
„S radostí jsem si to tu celé prošla a jsem ráda, že jsme jako kraj také svým dílem přispěli k vybudování těchto krásných a potřebných prostor. Věřím, že budou dobře sloužit svému účelu a zaměstnanci i klienti se tu budou cítit příjemně,“ uvedla radní Michaela Blahová.     
 
Realizace této akce umožnila přesun kuchyňského provozu z nevyhovujících prostor v budově zámku a přispěla také ke zkvalitnění ubytovacích kapacit tím, že zde byly vybudovány dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením. Budou sem přestěhováni klienti Domova pro seniory a Domova pro osoby se zdravotním postižením, ubytovaní doposud v budově zámku, a dojde tak k uvolnění části vícelůžkových pokojů v zámku pro budoucí rekonstrukci.