Zájezd do Slováckého divadla 18.11.2017

  • vyvěšeno: 13. listopadu 2017, Pondělí

 Noc divadel ve Slováckém divadle

Sobotní zájezd 18. listopadu, který pořádala kulturní komise města Morkovice pro naše občany do Slováckého divadla, byl nezapomenutelný zážitek…Slovácké divadlo spojilo Noc divadel s prohlídkami zákulisí.

Představení Nájemníci, prohlídky zákulisí, zkoušku kostýmů i ochutnávku jídel připravených herci si v sobotu při Noci divadel užili návštěvníci Slováckého divadla. Uherskohradišťská scéna se k celoevropské akci připojila už popáté.

Program byl zahájen ve Slováckém divadle v 19:00 společným potleskem, který se ve stejnou dobu uskutečnil i v dalších evropských divadlech. Potom se rozeběhla komedie Nájemníci a po jejím skončení diváky čekal bohatý, dlouhý, noční program.

Úspěšnou komedii Nájemníci hraje divadlo už pátým rokem a má za sebou přes 80 repríz. Po jejím skončení se diváci setkali s režisérem Zdeňkem Duškem, který jim předvedl, jak scény, které právě viděli, vznikaly. Publikum se tak přímo v akci setkalo i s dalšími profesemi, bez kterých by žádné představení nemohlo proběhnout, tedy s garderobiérkami, vlásenkářkami, rekvizitářkami a dalšími.

Lidé nahlédli v doprovodu herců i do zákulisí. V nahrávacím studiu si mohli pořídit zvukový záznam známé písničky, na dalších místech si vyzkoušeli paruky, klobouky a kostýmy. Ve foyer divadla hrála živá hudba, v jejímž doprovodu herci předvedli speciální stepařské číslo. Návštěvníky čekali také kulinářské speciality z hereckých kuchyní.

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. V České republice se Noc divadel poprvé uskutečnila v roce 2013.